"הדרך להתחיל היא להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות"

וולט דיסני

ניהול זמן – מיתוס אפשרי ?

העולם התחרותי בו אנו חיים ופועלים מצריך מכולנו לנהל את הזמן שלנו באופן נבון, כמו גם את המשימות שאנו מציבים לעצמנו ומנסים להשלים. עובדה זו נכונה עבור סטודנטים השואפים להשלים תואר מאתגר, עבור הורים המנסים לגדל ילדים ולנהל משק בית וגם כמובן עבור אנשי מקצוע ועסקים. ניהול הזמן והמשימות בעסק הוא תחום חשוב מאין כמוהו, ולא רק עבור המנהלים של העסק – גם עבור כל עובד המעוניין לבצע עבודה טובה ולהתקדם במהלך הקריירה שלו, ניהול משימות וזמן אפקטיבי הוא בגדר חובה.

שימוש בכלים ממוחשבים לצורך ניהול זמן

העידן הדיגיטלי של ימינו מציע לכל אחד ואחת, ובמיוחד למנהלי עסקים ולעובדים בחברות גדולות, כלים ממוחשבים יעילים מאין כמוהם המיועדים במיוחד לניהול אפקטיבי של הזמן ולביצוע משימות באופן מחושב ומושכל.

ניתן למצוא כיום אינספור תוכנות לניהול זמן, המסייעות לבנות לוחות זמנים, הן על בסיס יומי והן בטווחי זמן רחבים יותר, כך שנוכל להפיק את המרב מהזמן שיש לנו. ייעול זמן מאפשר לנו להשיג יותר, להתמודד בצורה טובה עם עומס משימות במקום העבודה או בבית ולעשות את מה שאנו עושים כיום רק בצורה יעילה יותר – בפחות זמן ומאמץ. הזמן והאנרגיה המתפנים על ידי השימוש בכלי עבודה אלו מאפשרים לנו להתפתח בצורה יעילה ומהירה יותר.

את כל המסקנות הללו ניתן להשליך כאמור הן על הפן האישי (יעילות והתקדמות אישית שלנו כמנהלים או עובדים) והן על העסק או הארגון בכללותו – ייעול תהליכי עבודה ויצרנות מוגברת ברמת הארגון. דוגמה טובה לשימוש בכלים ממוחשבים לצורך ייעול וצמיחה מואצת ברמת הארגון ניתן למצוא במערכות ממוחשבות לניהול קשרי לקוחות, הנמצאות כיום בשימוש כמעט בכל עסק ומאפשרות שירות ושימור לקוחות ברמה גבוהה, כמו גם שיווק ממוקד ויעיל יותר.

מעקב אחר משימות

זווית נוספת להסתכל על האופן בו אנו מייעלים את הזמן ומגבירים את רמת האפקטיביות שלנו היא על ידי חלוקה למשימות, וניהולן. כאשר בונים תכנית שבועית/חודשית/שנתית המורכבת ממשימות רבות קטנות וגדולות, מתקבלת מערכת מסועפת של משימות מסוגים שונים, אשר רבות מהן נשענות על ביצוע משימות קודמות והכרחיות. על מנת להצליח לעמוד ביעדים שאפתניים על ידי יצירת לוח משימות קיים צורך מהותי במעקב אחר משימות באופן יעיל וממוחשב.

גם כאן, ניתן למצוא כמובן כלים ממוחשבים ייעודיים, וביניהן תוכנות חינמיות לניהול משימות. כלי עבודה ממוחשבים אלו מאפשרים כיום להתמודד עם עומס משימות שבעבר היה נחשב למאתגר הרבה יותר. על ידי ניהול נכון של לוח המשימות שבנינו, כמו גם של הזמן שלנו, אנו יכולים להשיג כיום יעדים שאפתניים במיוחד, שפעם פשוט היו מחוץ לטווח השגתנו.

לסיכום, שימוש בכלים מתקדמים לניהול הזמן שלנו והמשימות שהצבנו לעצמנו, מאפשר לנו כיום להיות אפקטיביים בצורה חסרת תקדים. זה נכון הן ברמה האישית והן ברמה הארגונית. לכן, מומלץ לכל אחד המעוניין להתקדם בחייו, כמו גם לכל מנהל של ארגון זה או אחר, לבחון את ארגז הכלים הייעודיים לניהול זמן ומעקב אחר משימות.

2016-12-06T09:15:38+00:00
נגישות

סדנאות וכלים לעסק

סדנאות בתפירה אישית

 

מרגישים שאתם מוצפים במשימות ורודפים אחרי הזנב של עצמכם?

מרגישים שחייבים לנהל את המשימות ולא שהן תנהלנה אתכם?

סדנת "שולחן עבודה דיגיטלי" תפורה עבורכם.

מרגישים שהשיווק בדיגיטל נושף בערפיכם ואתם צריכים להיות יותר מושכים, יותר ויזואלים ויותר מהכל..? סדנת "עיצוב בקליק" תפורה עבורכם.

סדנאות וכלים לעסק